Články

Příběh nemovitosti: Jak jsem prodal byt za 48 hodin

Absolutní znalost prostředí a místní komunity. Díky tomu se mi podařilo v Jesenici prodat byt do 48 hodin. A to bez jakékoli inzerce.

Když se makléř zaměří na určitý region, je to pro klienta vždy výhodou. Nabízí mu totiž zkušenosti z místa a podrobnou znalost prostředí i komunity. Může tak klientům vyjít vstříc nejen v personalizaci nabídky ušité přímo na míru, ale také v rychlosti jednání. Jeden příklad za všechny.

Martine, rád bych tady v Jesenici koupil byt na investici. S touto informací mě na začátku roku oslovil potenciální investor, který ví, že se na tuto oblast specializuji. Věděl jsem, že je otázkou velmi krátké doby, než se vhodná nemovitost ke koupi v našem regionu objeví.

Parametry bytu: 2+kk, standardní vybavení, vestavěné skříně, druhé patro ze tří, terasa, parkovací stání, na klidném místě

Na začátku dubna se na mě obrátil místní developer, se kterým dlouhodobě spolupracuji, že mě doporučil pánovi, který chce prodat byt. Se sympatickým klientem jsem se obratem sešel. Měl zájem prodat byt, který leží ve stejné ulici jako naše realitní kancelář. Byt původně koupil své dceři, ale ta v něm zalíbení nenašla. Protože chtěl investovat peníze do nemovitostí v zahraničí, chtěl byt co nejrychleji prodat.

Klient byl původně domluvený s jiným makléřem. Ale po naší schůzce pochopil, že díky detailní znalosti okolí mohu byt prodat v opravdu rekordním termínu. Vzpomněl jsem si na investora, o kterém jsem věděl, že by mohl mít nejen zájem, ale také hotovost.

Když se makléř ve své lokalitě dobře vyzná, pro klienta to má vždy hodně výhod

Jak to celé nakonec dopadlo? První schůzka s klientem se uskutečnila v pondělí ráno. Odpoledne jsem měl klíče od bytu. V úterý se přišel zájemce na nemovitost podívat a ve středu jsme podepsali rezervační smlouvu.

Při první společné návštěvě bytu klient ocenil, že se v domě perfektně vyznám. Díky úzké spolupráci s místním developerem jsem zde už jeden byt prodal, věděl jsem tudíž přesně, jak to v domě funguje, kde je jeho sklepní kóje, garážové stání a podobně. Klient se proto rozhodl neúčastnit se prohlídky bytu se zájemcem, protože mi plně důvěřoval.

Reference od prodávajícího

S panem Kubíkem jsem byl velice spokojen. Na profesionální úrovni řeší rychle, spolehlivě a pružně vzniklou situaci… a především v pohodě s úsměvem… 😊

Investor si byt oblíbil prakticky ihned a hned druhý den mi svůj zájem potvrdil. Mohli jsme tudíž podepsat rezervační smlouvu. Klient okamžitě ukončil spolupráci s původním makléřem. Celý prodej jsem tudíž mohl bez problémů svižně dokončit. Klient nakonec za byt získal víc, než očekával. A kupující byl také spokojen.

Při předávání bytu novému majiteli jsem díky znalosti správcovské firmy v domě mohl zajistit, že vše proběhlo hladce a rychleji, než je obvyklé. V praxi je běžné, se na předávací evidenční listy čeká měsíc, v tomto případě bylo vše hotové v řádu dnů.

Reference od kupujícího

Vše proběhlo rychle a maximálně flexibilně ze strany realitního makléře.

Proč se mi povedlo prodat byt klienta v tak rekordním čase?

  • Snažím se být pro region Jesenice makléřem první volby. Obrací se proto na mě nejen ti, co chtějí prodat, ale také zájemci o koupi či místní investoři.
  • Vážím si referencí od spokojených klientů. Jejich doporučení je pro mě nejlepší vizitkou. Vždy je pro mě důležité, aby byly spokojené obě strany – prodávající i kupující.
  • Znám lokalitu i místní komunitu a jsem schopen si potřebné informace obratem zajistit.
  • Ačkoli většinou pro práci využívám moderní realitní marketingové nástroje, je potřeba umět pružně reagovat i na rychlé situace.

Perlička na závěr. Původní záměr nového majitele bytu byl nemovitost pronajímat. Domluvili jsme se, že mu s tím pomohu. Situace se ale vlivem války na Ukrajině změnila. Pán velkoryse nabídl byt k užívání matce dvou dětí, která se do České republiky uchýlila. Jak se říká, přej a bude ti přáno. Mám nakonec radost z toho, že se podařil nejen dobrý obchod k všestranné spokojenosti, ale vzešla z něj i dobrá věc – konkrétní pomoc.